Gıda: +90(236)653 13 28 / Toprak Yaprak Su: +90(236)654 13 18
Çalışma Saatleri: 9:00 - 18:00

Kurumsal

Hakkımızda

Alaşehir Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı

Alaşehir Ticaret Borsası tarafından kurulan ATBLAB Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı , T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü'nden 09.07.2012 tarihinde Kuruluş İzin Belgesini, 31.07.2012 tarihinde Çalışma İzin Belgesini alarak faaliyetlerine başlamıştır. 21.07.2014 tarihinde kapsam genişletilerek 580 etken maddede analiz için bakanlıktan çalışma izni alınmış; 12.08.2013 tarihinde TURKAK tarafından EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir. ATBLAB Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı 600’ ün üzerinde pestisit etken madde, yüksek polarlı pestisitler, ditiyokarbamat ve nitrat, analizlerini gerçekleştirmektedir.

Vali Celalettin Güvenç Toprak, Yaprak, Su Laboratuvarı Ltd. Şti. bünyesinde bulunan gıda laboratuvarımız yaş meyve ve sebzede pestisit kalıntı ve nitrat analizleri yaparak sektörde kaliteyi yükseltmeyi amaçlamaktadır. Laboratuvarımız tecrübeli kadrosu ve gelişmiş cihazları ile güvenilir, hızlı ve gizlilik esasına önem veren hizmet sunmaktadır.

Alaşehir Ticaret Borsası bünyesinde Gıda Laboratuvarının yanı sıra Toprak-Yaprak-Su Analiz Laboratuvarıda yer almaktadır. Toprak numunelerinde yapılan analizler sonucunda elde edilen değerler göz önüne alınarak, çiftçimizin bilinçli tarım yapması amacıyla gübreleme tavsiyesi verilmekte, bu tavsiyeler yapılırken mikro besin elementlerinin miktarı da dikkate alınmalıdır

Kalite Politikası

Kaliteli ve güvenilir hizmet

TS EN – ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar Standardına uygun olarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak ve müşteri memnuniyetinin sürekliliği adına uzman çalışma ekibiz ile ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip ederek hızlı, güvenilir, gizlilik ve tarafsızlık ilkelerine uygun, en modern cihaz ve güncel metotlar ile hizmet vermektir.

Yüksek Teknoloji Laboratuvar çözümleri

Misyon & Vizyon

Ekibimiz

Profesyonel ekibimiz ve ileri düzey analiz.