Alaşehir ticaret borsası özel gıda kontrol laboratuvarı Alaşehir ticaret borsası özel gıda kontrol laboratuvarı Alaşehir ticaret borsası özel gıda kontrol laboratuvarı Alaşehir ticaret borsası özel gıda kontrol laboratuvarı Alaşehir ticaret borsası özel gıda kontrol laboratuvarı Alaşehir ticaret borsası özel gıda kontrol laboratuvarı Alaşehir ticaret borsası özel gıda kontrol laboratuvarı Alaşehir ticaret borsası özel gıda kontrol laboratuvarı
Yeminli Mali Müşavirlik ve Denetim
HİZMETLERİMİZ
Pestisit Analiz
Nitrat Analizi
Ağır Metal Analizi
Online Başvuru
 
 
 


 

 Organik Tarım Fuarı 2016
 Bakır Analizi
 Üreticilerimizin Dikkatine!
 Laboratuvarımız Ditiyokarbamat Analizi Yapmaya Başlamıştır.
 TURKAK tarafından EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir
Pestisit Analiz

PESTİSİT
Canlı veya cansız cisimler üzerinde yaşayan veya besin maddelerinin üretimi ve depolanması sırasında besin değerlerini azaltan her türlü böcek,kemirgen,mantarile yabani ot gibi tarım zararlılarıyla mücadele etmek amacıyla kullanılan kimyasallardır.

PESTİSİT KALINTISI
Pestisit kullanımına bağlı olarak bitkisel veya hayvansal kökenli gıda maddelerinde oluşan maddelerin ortak adıdır.

PESTİSİT KALINTI  ANALİZİ
En modern ve teknolojik cihazların kullanıldığı pestisit kalıntı analiz bölümünde, pestisit kalıntı analizleri için Likit Kromotografisi (LC-MS/MS) ve Gaz Kromotografisi (GC-MS, GC-ECD Headspace), nitrat analizleri için HPLC-UV cihazları kullanılarak hassas ve güvenilir sonuçlar verilir


MAKSİMUM KALINTI LİMİTİ (MRL)
Gıda maddelerinde bulunmasına izin verilen en fazla ilaç miktarını ifade eden değerdir.PESTİSİT Canlı veya cansız cisimler üzerinde yaşayan veya besin maddelerinin üretimi ve depolanması sırasında besin değerlerini azaltan her türlü böcek, kemirgen,mantar ile yabani ot gibi tarım zararlılarıyla mücadele etmek amacıyla kullanılan kimyasallardır.

PESTİSİT ANALİZİNİN AMACI
Ülkemizde tarımı yapılan ürünlerin, tarım zararlılarıyla mücadelesinde kullanılan kimyasalların kalıntı yoluyla kronik toksisiteleri yanında bazılarının insanlarda kanserojen etkilerinin olduğu saptanmıştır. Gıda güvenliği açısından, pestisit etken maddelerinin gıdalarda bulunma düzeyleri belirlenerek yasal sınırlamalar oluşturulmuştur. Laboratuvarımız söz konusu analizlerin yapılması konusunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

ATBLAB Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı 580 pestisit etken madde, ditiyokarbamat,  nitrat, ve ağır metal analizlerini Meyve ve Sebzeler ve Ürünlerinde gerçekleştirmektedir.

PESTİSİT GRUPLARI

İnsektisitler : Organik fosforlular, Organik klorlular, Piretroidler, Benzoyl üreler, Karbamatlar, Neonikotinoidler ve diğerleri.
Herbisitler : Karbamatlar, Benzoitriller, Anilinler, Amidler ve Anilidler, Üre bileşikleri, Sulfonylüreler, Phenoxy bileşikler ve diğerleri.
Fungusitler : Dicarboximidler - Phtalimidler, Nitro bileşikleri,Triazoller, Morpholinler, Pyrimidinler,Benzimidazoller, Amin ve Amidler ve diğerleri.
Akarisitler : Amin ve Hidrazin türevleri, Kükürtlüler, Halojen ve Oksijenliler ve diğerleri.
Nematisitler : Karbamatlar, Organik fosforlular ve diğerleri.


Kurumsal
Hakkımızda
Misyon & Vizyon
Personelimiz
Kalite Politikamız
Belgelerimiz
Kariyer

Hizmetlerimiz
Pestisit Analiz
Nitrat Analizi
Ağır Metal Analizi
Online Başvuru

Bize Ulaşın
İletişim Bilgileri
İletişim Formu
Hesap Numaraları
Bağlantılar

Basın Odası
Haberler


 

Foto Galeri
Bizden Kareler

   

GIDA LABORATUVARI
T: 0 236 653 13 28 | E:info@atblab.com.tr

TOPRAK YAPRAK SU LABORATUVARI
T: 0 236 654 13 18 | E:alsticbors@hotmail.com


     
© 2014 ALAŞEHİR TİCARET BORSASI ÖZEL GIDA KONTROL LABORATUVARI
Osman Akça Tüccarlar Sitesi No:2/2 Alaşehir - MANİSA / TÜRKİYE
Ayrıntı Bilgisayar & İnternet Hizmetleri